HAZA BELFÖLD A SIS vezetője visszautasítja, hogy ő írta a Šimečka leváltását célzó indítványt

A SIS vezetője visszautasítja, hogy ő írta a Šimečka leváltását célzó indítványt

239
hirdetés

Pavol Gašpar, a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) vezetője visszautasítja Michal Šimečka, a PS elnökének azt az állítását, miszerint ő írta volna a parlament alelnöki posztjáról való leváltására vonatkozó javaslatot. Šimečka állítását Tibor Gašpar (Smer-SD), a parlament alelnöke is cáfolta.

FOTO TASR – Pavel Neubauer

Šimečka állításait álproblémának nevezte, szerinte ez kísérlet arra, hogy elfedje leváltásának valódi okait. „Vásároltunk a családban egy Microsoft Office licencet, amely több eszközre érvényes. Az egyik ilyen eszközt apám, Tibor Gašpar használja, aki ezt a javaslatot beterjesztette. Ezért logikus, hogy a dokumentumnál a licenc tulajdonosa, azaz az én neven szerepel” – magyarázta.
„Ha azonban valóban a fiam (Pavol Gašpar – a TASR megjegyzése) írta volna a tervezetet, nagyon büszke lennék rá, mert jól megírt dokumentumról van szó. Érzem magam annyira önállónak, hogy képes legyek órákig is fejből beszélni a javaslatról és az ön leváltásának okairól. Szánalmas azonban, ahogyan ön védekezni próbál, mert ahelyett, hogy a leváltása indokait cáfolta volna, ahhoz folyamodott, hogy azt mondja, nem én írtam ezt a javaslatot” – üzente Gašpar Šimečkának.
A PS vezetője azt állította, hogy Pavol Gašpar, a SIS vezetője fogalmazta a menesztésére vonatkozó dokumentumot, ezért felszólította, hogy mondjon le hivataláról. Magyarázatot követelt a Smer-SD és az SNS képviselőitől is.
A Šimečka leváltására vonatkozó indítványt csütörtökön nyújtották be a Smer-SD és az SNS parlamenti képviselői. Az indoklásban azt írták, hogy a Šimečkához közel álló személyek kaptak állami támogatásokat, és visszaélés gyanúja merült fel a támogatások elosztása kapcsán. Felrótták neki azt is, hogy tüntetéseket szervezett a kulturális és az igazságügyi minisztérium vezetése ellen, ahol szerintük Šimečka rokonai elveszítették az anyagi támogatásokat. Az indítvány benyújtását követően hét napon belül össze kell hívni a parlament rendkívüli ülését.

hirdetés

TASR

hirdetés