HAZA RÉGIÓ LehárFeszt: zárólakoma titkok felfedésével és szerződéskötéssel

LehárFeszt: zárólakoma titkok felfedésével és szerződéskötéssel

350
hirdetés

Minden jó véget ér egyszer, s ez nem lehetett másként a Komáromban augusztus 29-31-én, médiapartnerségünkkel megtartott 2. LehárFeszt esetében sem. A Lehár Ferenc Polgári Társulás nívós műsorfüzére szombaton agapéval zárult a hangulatos IV. bástyabeli Bortrezorban. A fő szervező projekt partnereivel aláírta a fesztivál nívós folytatását szavatoló együttműködési megállapodást. Most azt is eláruljuk, hogy mit rejtett a nézők számára a programok során kihelyezett véleményláda és azt is, hogy melyek voltak Lehár Ferenc és barátai kedvenc ételei, melyeket Czakó Zsolt mesterszakács jóvoltából meg is kóstolhattunk…

A megállapodás aláírói a LehárFeszt fővédnökével, Szinetár Miklóssal

Klemen Terézia, a Lehár Ferenc PT elnökének üdvözlő szavai után Vass Antónia, a fesztivál sajtósa elmondta: a 2. LehárFeszt előtt hozzávetőleg 60 beharangozó cikk jelent meg a felvidéki és magyarországi médiában, s magáról a rendezvényről is egymás után látnak napvilágot a pozitív hangvételű tudósítások az egyes portálokon és televíziókban. Hozzátette: a szervezők meghívását elfogadó újságírók elégedettek voltak a látottakkal – hallottakkal, hozzá nem fordultak panaszokkal.

hirdetés
Páran az agapé résztvevői közül

Majd a Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas színházi, opera-, televíziós- és filmrendező, forgatókönyvíró, érdemes és kiváló művész, Szinetár Miklós, a fesztivál fővédnöke leszögezte: „A világsikereket alkotó Lehár Ferenc, tehetséges értelmiségi és művészember alkotásainak, illetve a mondanivalóval mindig bíró operettnek a népszerűsítése a fő szervező társulás által önként vállalt misszió, amely teljesítéséhez csak gratulálni tudok! Továbbra is legyenek, legyünk büszkék Lehárra!”.

Óvári Attila, Farkas Pál, Klemen Terézia, Szinetár Miklós és Hámori Ildikó

Kiemelte a Klemen Terézia által írt Dérynétől István, a királyig – a magyar zenés színház története című produkciót azért is, mert fontosnak tartja a Dérynéhez, Blaha Lujzához… hasonló nagy egyéniségek megismertetését a közönséggel, s nem utolsó sorban a felvidéki ősbemutatók létét.

Az értékvesztő világunkban vigyáznunk kell a valós értékekre…!

Majd Farkas Pál karnagy, a Dunakeszi Szimfonikus Zenekar Egyesület elnöke kijelentette: „Nagy megtiszteltetésnek tartom, hogy a LehárFeszt egyik projektpartnere lehetünk. Korábban Kálmán Imre zeneszerző kapcsán volt részem hasonló élményekben, mint e napokban Komáromban. Három napon át nem könnyű ébren tartani a közönség figyelmét, de ez most sikerült. Csodálatos volt a gálaműsor, s nagyon megfogott az a tény, hogy itt ősbemutatókat is tartottak. Az értékvesztő világunkban vigyáznunk kell a valós értékekre, s ebben önöknek továbbra is segíteni szeretnénk”.

A 2. LehárFeszt lefolyásának közös értékelése

Kravec Magdolna, a komáromi nyugdíjasklub volt elnöke korábban többedmagával együtt a fesztivál bejárati becsületkasszájánál és véleménydobozánál szorgoskodott. „Olyan jó és szép volt ez a fesztivál, hogy csinálni kell tovább!” – sarkallta folytatásra a szervezőket. A jelenlevők előtt felnyitott véleménydobozban pedig csak egyetlen cetli árválkodott, amelyen ez állt: „Gratulálunk, szuper volt!”.

Komárom várostól méltatlanul kevés pénzt, csupán 1500 eurót kaptunk…

Csókás Judit pályázatíró sajnálattal tudatta, hogy a 2. LehárFesztre a kért 30 ezer eurónyi pályázati összegnek csak alig a felét kapják meg, de azt is majd pár hónap múlva. Addig a fő szervező kölcsönözte a szükséges pénzeszközöket… E fesztivál megvalósulását az Európai Unió társfinanszírozásával, javarészt az Interreg Magyarország-Szlovákia Program Kisprojekt Alapja támogatja, de a felszólaló úgy véli, hogy a támogatások elbírálói nem érzékelték és értékelték e nagyszabású fesztivál volumenét, jelentőségét, s aránytalanul kis összeget ítéltek meg a pályázatuknak.

„Ez a fesztivál a világon bárhol megállta volna a helyét!”

Ahogy elhangzott: kisebb összegekkel az idei fesztivált Magyarország Kormánya a Bethlen Gábor Alapon át, valamint a hazai Kisebbségi Kulturális Alap is támogatta. Komárom várostól méltatlanul kevés pénzt, csupán 1500 eurót kaptak, aminek nem értik az okát, hiszen ez a fesztivál Lehár szülővárosának régi jó hírnevét is öregbíti…

Köszönet mindennemű segítségért…!

Klemen Terézia mindennemű segítséget megköszönt az érintetteknek, köztük a Rotary Club Komárom, valamint a Magyar Veterán Autós Motoros Szövetség (MAVAMSZ) szintén jelen levő vezetőinek: Szekeres Györgynek, aki szerint „ez a fesztivál a világon bárhol megállta volna a helyét”, valamint Óvári Attilának és Dávid Józsefnek.

Klemen Terézia, a Lehár Ferenc PT elnöke a megállapodás aláírása közben

Majd velük, valamint a már említett Farkas Pállal és korábban Bozsó Józseffel, a Magyar Zenés Színház Nonprofit Kft. elnökével együtt a LehárFeszt nívós folytatását szavatoló együttműködési megállapodást írt alá.

Szinetár Miklós és Hámori Ildikó is megkóstolta a finomságokat

Az ünnepi aktus után nem csak megtudtuk, hogy melyek voltak Lehár Ferenc és barátai kedvenc ételei, hanem azokat Czakó Zsolt túlparti mesterszakács jóvoltából meg is kóstolhattunk. Mindenkinek ízlett a „mindent bele!” jelmondat jegyében készült Cakompakk levest, valamint a magyaros csirkepörkölt kapros nokedlivel, a káposztás cvekedli és Lehárné specialitása, a krumplis rétes, amelyek a helyszínen eredeti receptek alapján készültek.

Hámori Ildikó és Czakó Zsolt az ízletes szeretetlakoma végén

A „Mit ettek ők?” elnevezésű kóstolón feltálalt ételeket ízletes szomjoltó borokkal is leöblítettük, ahogy azt hajdanán a jeles zeneszerzőink is tették. Közben elhangzott a nagy ígéret: jövőre a LehárFeszt folytatása következik, ahhoz már „csak” a kellő támogatást kell megszerezni…!

Cakompakk leves májgaluskával, sovány hússal és zöldségfélékkel

Nagy-Miskó Ildikó, muzsa.sk

hirdetés