BC KOMÁRNO – SLÁVIA SPU NITRA 91:67 (26:15, 23:11, 19:26, 23:15)

Pontdobók – Komárom: Rush 32, Sylla 24 (20 lepattanó), Harried 17, Goodrick 4 (11 doskokov), Koller 4 (Henry és Horváth mindketten 5, Dolník, Kuníček, Balogh, Halász, Léránt minden 0)

Pontdobók – Nyitra: Scantlebury 22, Urban 20, L. Foltín és Okpoh mindketten 4, Jacović 0 (Vojtek 15 (10 lepattanó), Lesch 2, M. Foltín, Gikić, Misal és Lysák minden 0)

Kép: BC Komárno facebook oldala / Studio TM

A losonci diadal után a BC Komárno ezúttal a Nyitrát fogadta hazai pályán. A hazaiak aktívan kezdtek, gyorsan előnyt építettek ki és távol tartották ellenfelüket. Az első negyed után 26:15 volt az állás az ördögök javára. A második játékrészben folytatódott az első játékrész képe, különösen Sekou Sylla, a hazaiak legújabb szerzeménye volt aktív. A félidei szünetre 49:26-os állással vonultak a csapatok. A harmadik negyedben az ördögök kicsit lazítottak a védekezésben, így az ellenfél kissé korrigálni tudott, de a vendégek nem tudták jelentős nyomás alá helyezni a hazaiakat. Az utolsó negyedben Komárom ismét „rákapcsolt” és kényelmesen sétált a győzelem felé. A végén a kispad is lehetőséget kapott és a mérkőzés végül a hazai BC Komárno 91:67-es győzelmével ért véget.

A következő mérkőzés ismét hazai pályán lesz, vasárnap (20.10.2024), amikor a Privigye csapatát fogadják. az ördögök.

KOMÁROM

Sekou Sylla

Az első meccsem a Komárom színeiben, remekül érzem magam itt. Jól játszottunk, a harmadik negyedet leszámítva, de nyertünk, ami fontos.

Josip Pandža – edző

Az első félidővel elégedett vagyok, a harmadik negyedben 26 pontot engedtünk ellenfelünknek, így abban a játékrészben nem voltam elégedett a védekezésünkkel, az utolsó játékrészben meg mondjuk úgy hogy jó volt. Úgy gondolom, megérdemelt győzelmet arattunk, és ugyanezt szeretném elérni a Privigye (Prievidza) ellen is.

NYITRA

Jozef Vojtek

Nagyon álmosan kezdtünk, Komárom óriási energiával ránk tört, ami a veszteségeinket okozta, és a gyors ellentámadásaik, amelyekkel a hazaiak előnyét építették ki. Az egész első félidőben minden az agresszivitásról szólt, fiatal csapat vagyunk, amely nem engedheti meg magának, hogy langyosan játsszon, mert nincs meg hozzá a tapasztalatunk. A második félidőben javult a koncentrációnk és az energiánk, azonban a hazaiak már lendületben voltak, és nem tudtunk korrigálni. Minden a hozzáálláson múlik, Komárom lendületesen játszott, mi pedig nem adtuk át azt, amit fiatal csapatként át kellett volna adnunk.

Ľubomír Urban – edző

Visszatérve a meccs előtt mondottakra, meglátjuk, mi lesz az előnyünk, a felpumpált menetrendünk és játéktevékenységünk vagy a következetes, heti rendszerességű felkészülés. Nyilvánvaló, hogy a srácainknak szükségük volt a pihenésre, nyilvánvaló az is, hogy a hetedik meccsüket játszották egymás után, nekünk pedig szükségünk volt egy kis szusszanásra és egy kis feltöltődésre. Fizikálisan egyáltalán nem voltunk ellenfelei a hazaiaknak, és mintha csak arra vártunk volna, hogy vége legyen a meccsnek.