HAZA SPORT Sorozatban negyedik győzelem a BC Komárno számára

Sorozatban negyedik győzelem a BC Komárno számára

BC KOMÁRNO – BC PRIEVIDZA 87:84 (20:21, 24:21, 22:22, 21:20)

Pontdobók – Komárom: Rush 31, Sylla 21, Goodrick 8 (10 lepattanó), Harried 7, Koller 5 (Henry 13, Dolník 2 , Horváth 0)

Pontdobók – Privigye: Jordan 23, Dean 18 (16 lepattanó), Jackson és Smith mindketten 14, Raitanen 9 (Hlivák és Mrviš mindketten 3, Bolek, Kinceľ és Jašš minden 0)

Kép: BC Komárno facebook oldala / Studio TM

Három győzelemmel és három vereséggel várta a BC Komárno a kovetkező hazai mérkőzést, ezúttal Privigye ellen. Már a mérkőzés elején látszott, hogy taktikai csata lesz, és ezt bizonyította az is, hogy egyik csapat sem tudott jelentősebben elhúzni. Ezért is az első negyed után 20:21 volt az állás a hazaiak javára. A második játékrészben ez a forgatókönyv folytatódott, mindkét oldalon látványos befejezéseket mutattak be a játékosok. A nézők különösen a Koller-Rush akciótól voltak elragadtatva, amit utóbbi egy remek zsákolással fejezett be. A félidei szünetre 44:42-es állásnál vonultak a csapatok. A második félidőben ismét fej-fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik negyed 22:22-es döntetlennel zárult, így a végjátékban jött a csattanó. A hazai ördögök bizonyultak szívósabbnak, nem engedték jelentősebb lehetőségekbe a vendégeket, és bár a végén csak hárompontos győzelmet arattak, ez több mint megérdemelt volt. A 87:84-es eredmény után a BC Komárno újabb győzelmet aratott, és továbbra is őrzi veretlenségét az új edző, Josip Pandža alatt.

A következő mérkőzés szombaton (2024.10.26) lesz, amikor Nyitrán (Nitra) a Blue Wings ellen.

Hazai mérkőzés szombaton (02.11.2024) lesz, amikor az Inter Bratislava csapatát fogadja a komáromi csapat.

KOMÁROM

Armon Harried

Igazi csata volt, alulértékelt csapatként mentünk a meccsre, sokan nem hittek bennünk, de mindenkire rácáfoltunk. Felálltunk és a végén megnyertük a meccset.

Josip Pandža – edző

Nagyszerű győzelem számunkra egy erős csapat ellen, egy nagyszerű edzővel. Úgy gondolom, hogy Privigye jelenleg elég fáradt, és ez egy kicsit előnyünkre vált, de a srácaim a meccs során végig kapcsolatban voltak a szurkolóinkkal, ami szintén fontos. Nagyon büszke vagyok a srácokra, és hiszem, hogy a győzelmi sorozatunk folytatódni fog.

PRIVIGYE

Remu Raitanen

Határozottan tudunk jobban is játszani, mint amit ma mutattunk. Tanulnunk kell belőle.

Saša Jankovič – edző

Gratulálok Komáromnak a megérdemelt győzelemhez, ma több energiát tettek bele, mint mi. Nem fogunk kifogásokat keresni a fáradtság miatt, sem a következő mérkőzésre, ami kedden vár ránk. Komárom ma jobb volt, megérdemelten nyertek, gratulálok nekik ehhez.