HAZA RÉGIÓ Keszegh Béla: „Senkit sem akarunk kiszorítani az önkormányzati munkából“

Keszegh Béla: „Senkit sem akarunk kiszorítani az önkormányzati munkából“

774
hirdetés

Ahogy arról korábban beszámoltunk, az aktuális helyhatósági választásokon, Komáromban a 9527 érvényes szavazatból 7121-et kapott a regnáló polgármester, Keszegh Béla, a Függetlenek Komáromért – 4KN csoport „motorja“, aki vasárnap délelőtt nyilatkozott a Ma7-nek.

hirdetés

Kérdésünkre, hogy mi a mostani fölényes győzelme titka, Keszegh Béla így válaszolt: „Ez egy bizonyítvány az elmúlt négy év munkájáról. A mi kampánunk ugyanis arra épült, hogy elmondtuk, mi mindent csináltunk az eltelt választási ciklusban. Másrészt a komáromiak most arról is véleményt nyilvánítottak, hogy a jövőben milyen jellegű politizálást, együttműködést szeretnének látni. Nem a megosztó, sárdobáló, gyűlölködő politizálását részesítették előnyben, hanem e nehéz időszakban mindannyiunk érdekében, a hatékony munkához fontos összetartásra szavaztak“.

Hangsúlyozta: ez az eredmény nem csak az övé, hanem az egész csoportjuké:

„Az is örömteli visszajelzés számunkra, hogy a 4KN színeiben eddig munkálkodó 15 képviselőt újraválasztották, s a csapatunk további 4 új, szintén tettrekész taggal bővült“.

Arra is kíváncsiak voltunk, hogy a régi-új polgármesternek mi a véleménye az olyan városi önkormányzatbeli döntésekről, ahol az ő hívei 19-en, az esetleges ellenzékhez tartozók pedig csak 6-an lesznek, s vélhetően továbbra sem nagyon befolyásolhatják majd a szavazások végkimenetelét.

„Ezután sem áll szándékunkban az, hogy bárkit is kiszorítsunk az önkormányzati munkából, hiszen feladat, teendő bőven van. Aki azokból ki akarja venni a részét, azt nem akarjuk gátolni, bármennyit dolgozhat. Hiszem és vallom, hogy a jó ügyeknek a hovatartozásra való tekintet nélkül össze kell kötniük a képviselőket. Hiszen az elmúlt időszakban is az oktatási intézmények korszerűsítésétől kezdve, a bérlakás-programunkon át, az útfelújításokig számos olyan különféle projekt megvalósítására került sor, amelyeket a más-más hovatartozású képviselők javasoltak. Azokat mégis teljes összhangban fogadtuk el, mert jó ügyekről volt szó, amelyek eddig is összekötötték az egyes csoportokat. Ilyen vonatkozásban most sem látok köztünk választóvonalakat“ – fejtette ki.

Leszögezte: a pandémiás-háborús-energiaválságos időkben a legrosszabb az lenne, ha a képviselő-testületben teret kapna a megosztottság és a bizonytalanság, amelyek miatt elhúzódó, parttalan vitákra kerülne sor, s nem tudnák mielőbb meghozni a kulcsfontosságú határozatokat. „Most a biztonság érdekében kell dolgoznunk, s az igaz, hogy a többség léte a biztonságot is jelenti. Egyetértek az egykori jeles komáromi polgármester, Alapy Gáspár jelmondatával, s én is „minden komáromi polgármestere szeretnék lenni“.

Végül kérésünkre a komáromiak 34,05 százalékos választási részvételi eredményét is véleményezte.

„Természetesen, a csoportunk is azt szerette volna, hogy a szavazás során minél többen nyilvánítsanak véleményt. Ezért a részvételükre sarkalltuk a komáromiakat, s abban bíztunk, hogy mivel a kétféle választást összekötötték, az majd jelentősebben emelni fogja a részvételt.

Valószínűleg ennek a bő egyharmados részvételi aránynak több oka is lehet, amit legjobban a politológusok tudnának megindokolni. Lehet, hogy azt az a tény is befolyásolta, hogy az iskolai szünidőben többen kirándultak, vagy a halottak napja közeledtével elutaztak más településekre, a szeretteik sírjaihoz. Például efféle okokból az egyik képviselőjelöltünk sem tudott elmenni szavazni“ – magyarázta.

Hozzátette: talán a helyi polgárok bele is fáradtak a sok problémába, és többen közömbössé váltak a politikával szemben.

„Valójában bizalmi kérdés is: ki hisz abban, hogy van értelme véleményt nyilvánítani, elmenni szavazni. Reméljük, hogy ez az arány a jövőben emelkedni fog, hiszen a négy évvel ezelőtti, mintegy 28 százalék körüli eredménytől ez már jobbnak számít. Központi szinten a szakembereknek kéne majd levonni a tanulságot, hogy a későbbiekben érdemes-e egyidejűleg tartani a helyhatósági és megyei választásokat, illetve a szavazást jó-e az iskolai szünidő és az ünnepek idejére időzíteni” – mondta.

Nagy-Miskó Ildikó, ma7.sk

hirdetés