BKM LUČENEC – BC KOMÁRNO 78:102 (16:32, 23:20, 14:28, 25:22)

Kép: BC Komárno facebook oldala

Pontodobók – Komárom: Rush 19, Harried 19 (8 lepattanó), Adetukasi 18, Goodrick 16 (15 lepattanó), Koller 6 (Henry 17, Horváth 7, Dolník, Kuníček, Halász és Léránt minden 0)

Pontodobók – Losonc: Brown 22, Johnson 21, Rákai 9, Hollins 8, Huťka 3 (Skubeň 6, Grenda 5, Vranovič 4, Siládi 0)

A győztes hazai bemutatkozás után a BC Komárno-ra a Losonc csapata várt. A hazaiak szűkebb felállásban kezdték a mérkőzést, és a mérkőzés menete ennek megfelelően alakult. Az ördögök már a nyitónegyedben megalapozták sikerüket, amelyet 32:16-ra nyertek. A második negyedben folytatódott az első negyedben látott játékminta, bár a hazaiaknak sikerült legalább részben megközelíteniük a vendégeket. A félidei szünetben 39:52 volt Komárom javára. A nagyszünet után Komárom ismét teljes erőbedobással jött ki, és közel 30 pontra növelte előnyét. Az utolsó negyedbe mindkét csapat lendületesen kezdett, bár a győztes már eldőlt. Végül meglett a bűvös „százas”, a fiatalok is lehetőséget is kaptak, és a Komárom megszerezte idei második győzelmét, és az elsőt az ellenfél pályájáról.

Az ördögök kovetkező mérkőzése szerdán (2024.10.12.), amikor hazai pályán fogadják a Slávia SPU Nitra csapatát.

KOMÁROM (KOMÁRNO)

Martin Koller

Úgy gondolom, hogy jó teljesítményt nyújtottunk, kivéve az utolsó negyedet, amikor nyilvánvalóan elvesztettük a koncentrációnkat. De meg kell dicsérnem a srácokat, szerintem jó meccset játszottunk, és most már készülünk a következőre.

Josip Pandža – edző

Úgy gondolom, hogy Komárom győzelme megérdemelt, mind a 40 percben remekül védekeztünk. A támadójátékosaim rengeteg asszisztot adtak. Nagyon elégedett vagyok. Sok sikert kívánok a Losonc csapatának, és várom a következő fordulót Nyitra ellen.

LOSONC

Filip Rákai

Először is szeretnék köszönetet mondani a nézőinknek és a szurkolótáborunknak. Nagyon nagyra értékeljük a támogatásukat, még akkor is, ha jelenleg nem állunk jól otthon. Sajnálom, hogy még nem sikerült nyernünk itthon. Tudjuk, hogy miben kell javulnunk – védekezésben gyengék vagyunk, támadásban pedig csapatként kell játszanunk, összeszedettebbnek kell lennünk. Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki eljött és pozitívan támogatott minket