HAZA DUNATÁJ A komáromi képviselők nem ismerik a szót: Felelősségrevonás

A komáromi képviselők nem ismerik a szót: Felelősségrevonás

1814
hirdetés

Még Bastrnák Tibor polgármestersége idején indultak el azok a furcsa beruházások, felesleges pénzkidobások, amelyek haszonélvezői az ő baráti körében keresendők. Tagadhatatlan, hogy ezek között két olyan pénznyelő városi cég is volt, amelyek gazdasági tevékenységét nem vizsgálta át soha gazdasági szerv. A város főellenőre mindent rendben talált, holott olyan észrevételei is voltak, amelyek indokolttá tették a gazdasági rendőrségi vizsgálatot, viszont az akkori (s a jelenlegi) képviselők – valószínűleg érintettségük miatt – igyekeztek nem meghallani ezeket…

hirdetés

A Bastrnák–Marek polgármesterváltás napjaiban sikerült megvásárolnia a városnak azt a gázleválasztót, amelynek működésével olcsóbbá tette a fürdő és a hozzá tartozó komplexumok üzemeltetését. Ezt az akkori igazgatónő szétszedette, elszállíttatta, majd papíron tartozás fejében átadta a KOMVaK-nak. A már nem létező berendezést Olláry Viktorék ismételten eladták a korábbi tulajdonosnak, a városnak. És ha már üzletről van szó, eladtak hozzá számtalan vízórát is, amelyek a gázleválasztóhoz hasonlóan ott ketyegnek a város leltárában. A mai napig senkit sem vontak felelősségre. Talán ennek köszönhetően folytathatták költekező gyakorlatukat a városi víz- és csatornaművek, elérve azt, hogy a KOMVaK korábbi vezetése végül több mint 8 millió eurós hiányt halmozzon fel. A dolog érdekessége, hogy a vezetőségváltás óta, Ruman Patrik igazgatósága alatt a hiány már nem nő…
Ugyanilyen pénznyelő a város számára a városi nyugdíjas otthon. A Komáromi járás ilyen intézményei két bevételből gazdálkodnak, az egyik az az összeg, melyet a lakók fizetnek be, a másik az állami költségvetésből érkezik. Kivételt képez a komáromi városi nyugdíjas otthon, amely átadása óta folyamatosan „feji” a város kasszáját. Hol felújításokra, hol a személyzet fizetéskiegészítésére kell a támogatás. Ott, ahol saját fűtéstechnikájuk van az épületeknek, tehát a fenntartásuk költségesebb, az intézmények nem kapnak községi, városi támogatást, viszont a komáromival ellentétben gazdagabb programot biztosítanak a szépkorúaknak. Mivel a komáromi képviselő-testület több tagjának hozzátartozója is a városi nyugdíjas otthonban él, hamarosan újabb, jelentős segítséget kaphat az intézmény.
Ilyen háttér mellett nehezen elképzelhető ebben az intézményben egy alaposabb gazdasági átvilágítás…

DUNATÁJ HETILAP 49/2017

kép: pixabay.com

hirdetés