Közel száz diák, 10 iskolából, 7 településről állt fel a színpadra és mondta el versét vagy prózáját a Tompa Mihály országos verseny Gútán megtartott körzeti fordulóján. A Tompa 32. évfolyamának szavalói 4 kategóriában mérettették meg magukat, versben és prózában, február 17-én Gútán, a járásban Komáromban és Bátorkeszin is szerveznek körzeti fordulót, a járási forduló március 10-én Komáromban a Tiszti Pavilonban és a Városi Művelődési Központban lesz.
A szervezők nevében Vass Laura, a Csemadok Komáromi Városi Választmányának titkára köszöntötte a versenyzőket és a felkészítő tanárokat, megköszönte Gúta városának, hogy ismét helyet biztosított a rendezvénynek.
A versenyzők lakszakállasi, gútai, ekeli, csicsói, nemesócsai, tanyi, csallóközaranyosi iskolákból érkeztek, és bizonyították a magyar irodalom sokszínűségét, a magyar nyelv szépségét. A színpadra felálló diákok mind nyertesek, hiszen ők megtanulnak szerepelni, magabiztosabban fellépni az élet bármely területén, és olyan élménnyel gazdagodhatnak, amely egész életükben elkíséri őket.
A Tompa Mihály országos versenyen szereplő diákok büszkék lehetnek rá, hogy ezen a rangos megmérettetésen részt vettek.
Érdekesség, hogy a Tompa Mihályról elnevezett szavalóversenyt 1992-től szervezik meg, amelyet a Csemadok és a Csehszlovákiai Magyar Amatőr Színjátszók Társasága hozott létre, az évente megvalósuló országos diák és felnőtt vers- és prózamondó verseny döntője tavalyig Rimaszombatban volt, idén viszont Érsekújváron találkoznak majd az ország legjobb szavalói. Előzményének tekinthetők a Jókai Napok és a Duna Menti Tavasz keretében megrendezett versenyek a 60-80-es években.
A gútai versenyen aranysávos minősítést kapott diákok tehát folytatják a versenyzést!
Az I. kategóriából, versben Füssy Lilien a gútai Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpontból, Nagy Vilmos és Seszták Dorka a lakszakállasi alapiskolából, Tánczos Zsófia és Nagy Bella a gútai Corvin Mátyás Alapiskolából jutottak tovább. Prózában tovább folytatják a versenyt: Beck Luca a gútai egyházi iskolából, Benedek Zselyke és Veréb Alissia a lakszakállasi alapiskolából, Tóth Márton és Štugner Emma a gútai Corvinból.
II. kategóriában a versmondók közt a zsűri döntésének értelmében a legjobbak: a lakszakállasi iskolából Seszták Boglárka, a gútai egyházi iskolából Varga Emma, a csallóközaranyosi iskola diákja: Ág Eszter és a gútai Corvin Mátyás Alapiskolából Halász Keve Csanád. A prózamondók továbbjutó diákjai a lakszakállasi Varga Eszter, a gútai egyházi iskolából Varga Eszter, a csallóközaranyosi Lapos Luca, a Corvinból Ollé Balázs és Czafrangó Kristóf, és a tanyiBohos Bianka. A tavalyi kimagasló eredménye alapján a gútai Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont diákja Takács Cyntia is ott lesz a legjobb szavalók közti megmérettetésen.
A III. kategóriaversmondói közül a legjobbak a zsűri szerint a csicsói Egri Zoltán, a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskolából Szántó Zalán, a gútai Corvinból Marosi Alexa. A prózamondók közül Komáromban folytatja a versenyt a lakszakállasiJaszkó Natália, a gútai egyházi iskolából Fitos Krisztián, az ekeli Mogyoró Zsanett és a gútai Corvinból Vadkerti Kincső.
Vadkerti Neszméri Csilla, dunataj.sk